Sanace obvodových plášťů panelových domů

 

Vážení spoluobčané,

bydlíte v panelovém domě a tíží Vás náklady na vytápění Vašeho bytu? Vadí Vám, že Vás v zimě po krátkém posezení u zavřeného okna rozbolí rameno či záda? Rozčiluje Vás, že nemůžete otevřít anebo pak zavřít okno, natož jej vyčistit? Nelíbí se Vám oprýskaná barva, jak se okno rozpadá? Jestli Vás některý z těchto problémů tíží, neopouštějte tyto stránky, věnujte několik minut k jejich prohlédnutí, přečtení a snad i zamyšlení nad jejich obsahem. Na jejich konci třeba zjistíte, že toto řešení, je řešením i Vašeho problému.

Myslíte si, že to už nestojí za těch pár minut k zamyšlení a snad i potom trochu starostí ( především pro výbor nebo samosprávu ), překonat dvoudenní nepořádek v bytě a několikatýdenní rozruch v okolí domů?

Od roku 1960 bylo postaveno v České republice přibližně 1 250 000 bytových jednotek, ve kterých okenní výplně – okna, byla osazena jednotným typizovaným systémem oken, ve Východních Čechách tzv. „ostroměřských“, vyráběných z nekonečných hranolů. Tyto truhlářské výrobky byly částečně osazovány již při výrobě panelů a na meziskládce na ně působil déšť, sníh, mráz a slunce. Takto skladovaný panel již při osazováni do stavby vykazoval silně narušená okna, která v důsledku tehdejších předpisů a norem nedosahují dnes požadovaných tepelně izolačních parametrů, navíc celý problém umocňuje úroveň údržby do poloviny 90 let, kdy byla zahájena privatizace bytů.

Řešení tohoto stavu se nabízí pouze jediné, a tím je:

VÝMĚNA OKEN

za okna plastová, která splňují současné normy a požadavky, okna nenáročná na údržbu, jednoduchá na ovládání, která jednou kličkou můžete zavřít, otevřít, vyklopit a nastavit mikroventilaci.

Významný podíl na minimalizaci tepelných ztrát okny má správná volba izolačního dvojskla, tzv. koeficient prostupu tepla. Jestliže vezmeme v úvahu, že průměrný třípokojový byt má zpravidla 3 okna a jednu balkónovou sestavu, tvoří prosklené konstrukce téměř 40 % plochy obvodového pláště. Naše firma Vám nabízí ve standardním povedení okna se skly U = 1.1, s cenovým navýšením s trojskly U = 0.7

!!! Komplexní informace jsou ke stažení ve formátu Acrobat Reader nebo Microsoft Word !!!

acrobat.zip (525kb)

office.zip (736kb)

sanace.doc (760kb)

sanace.pdf (619kb)